м. Житомир, майдан Путятинський, 2
м. Звягель, вул. Наталії Оржевської, 8
Вагітність – не тільки радість, але й велике випробування для майбутніх батьків, тому її бажано планувати, та як слід до неї готуватися.
У всьому світі існує підготовка до материнства, так звана «прегравідарна підготовка. ЇЇ метою є збереження репродуктивного здоров’я подружньої пари з особливим акцентом на профілактику можливих ускладнень вагітності.
За 3-6 міс до запланованої вагітності необхідно звернутися до лікаря акушера-гінеколога. Жінці буде призначене обстеження за існуючим стандартом (загальний аналіз крові, сечі, біохімічні тести, група крові, резус-фактор і т.д.), консультацію сімейного лікаря, за показами- суміжних спеціалістів. Чоловіку – відвідати уролога-андролога, здати спермограму, виключити наявність хронічних інфекцій, проконсультуватися у терапевта.
Якщо у майбутніх батьків чи у їх родичів колись були виявлені спадкові захворювання, вони обов»язково мають проконсультуватися у генетика.
Майбутнім батькам необхідно виключити шкідливі звички: паління, вживання алкоголю та ін., дотримуватися раціонального харчування, вести здоровий спосіб життя.
Навіть якщо Ви вважаєте себе абсолютно здоровими, не варто нехтувати допомогою спеціаліста. За 3-6 міс до передбачуваного зачаття рекомендується почати прийом фолієвої кислоти, комплексу вітамінів і мінералів, які Вам порекомендує лікар. За наслідками наукового дослідження доведено, що більше 90% первинних випадків розвитку вроджених вад нервової системи у плода можна запобігти прийомом вітамінно-мінеральних комплексів з достатнім умістом (400 мг) фолієвої кислоти.
Планування і підготовка до вагітності проводяться за стійкої та тривалої (більше 6 міс) ремісії будь-якої інфекції, а також після усунення порушень у репродуктивній системі.
Пам’ятайте, що здоров’я Ваших дітей в більшій мірі залежить саме від Вас !